معماران و دیگر متخصصان AEC (Architects Engineers Contractors) به طور روز افزونی از پرینترهای سه بعدی برای تولید مدل های فیزیکی زیبا و با جزئیات زیاد استفاده می کنند . اکنون کارشناسان می توانند ایده های خود را به نمایش گذاشته و مشتریان خود را با مدل های ملموسی که اطلاعات دقیقی از ساختمان یا محل ساخت می دهد تحت تاثیر قرار بدهند.

آنها با استفاده از پرینت سه بعدی برای ایجاد طرح های پیچیده و با دوام مستقیماً از داده های CAD، در زمان و هزینه صرفه جویی می کنند و همچنین موفقیت بیشتری در کسب و کار به دست می آورند.

در اینجا به نحوه استفاده از پرینت سه بعدی در صنعت معماری پرداخته می شود :

ارائه به مشتریان

در صنعت بسیار رقابتی AEC ، طراحان برای برنده شدن در پروژه های بیشتر باید ایده های معماری خود را به طور صریح بیان کنند .

مشتریان می خواهند اجزا یا قطعات پیشنهادی ساختمان را برای انتخاب آگاهانه تجسم کنند . بنابراین ؛ معماران پیشنهادات خود را با مدل های پرینت سه بعدی شده ارائه می دهند ، زیرا این مدل ‌ها جزئیات بسیار زیادی داشته و تصویر واضح‌ تری از ظاهر پروژه نهایی ارائه می‌ دهند .

مدل ‌های سه بعدی فیزیکی ساختمان به طراحان کمک می کنند تا با مشتریان خود به روشی آسان تر تعامل داشته باشند.

استودیو Bercy Chen نمونه‌ ای از یک شرکت معماری است که از پرینت سه بعدی برای گسترش جریان درآمد و فرصت ‌های کاری بیشتر استفاده می‌ کند . این شرکت یک پرینتر سه بعدی رومیزی خرید تا مدل های ساختمانی ملموس را در داخل سازمان تولید کند . طرح های آنها به رفع ابهام از نقشه ها و طرح های فنی دو بعدی کمک می کند .

این شرکت ممکن است مدل های سه بعدی پیشنهادی را در طول جلسات حضوری یا هنگام کنفرانس ویدیویی با مشتریان به نمایش بگذارد . از طرف دیگر ، آنها نمونه های فیزیکی را به سرمایه گذاران ارسال می‌ کنند این ارائه های دقیق و حیرت زده ابزار بازاریابی قدرتمندی در مناقصه AEC هستند .

دانیل آرلانو، معمار شرکتی مستقر در آستین، تگزاس، می ‌گوید: «مشتریانمان در مورد اینکه چقدر این مدل به آنها در درک پروژه کمک کرده است ، بازخورد خوبی به ما می ‌دهند.

این شرکت از راه‌ حل‌ های CAD یا مدل ‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) مانند Revit برای ایجاد و پرینت مدل ‌های سه ‌بعدی دقیقی استفاده می ‌کند که متناسب با طراحی محیط ساختمان باشد مدل های کامل که با جزییات ، المان ها را به نمایش می گذارند به طور چشمگیری شانس تایید پروژه توسط شهرداری ها و به طبع آن سرمایه گذاران را افزایش می دهند.

مدل ‌های معماری پرینت سه‌ بعدی به استودیو Bercy Chen کمک کرده است تا چندین پروژه ساختمانی را در تگزاس برنده شود ، از جمله یک ملک مجلل و لوکس که در کنار یک صخره ساخته شده است.

کاهش زمان توسعه و طراحی مدل های معماری

با پرینترهای سه بعدی، می توانید مدل های ساختمانی ساده و پیچیده را به جای هفته ها یا ماه ها در چند ساعت بسازید . به طور سنتی ، معماران از مقوا یا کاغذ برای ایجاد طرح ‌های فیزیکی استفاده می‌ کردند ، اما تکمیل فرآیند کار زمان زیادی را می گرفت .

در صنعت ساخت‌ و ساز پر سرعت امروز ، طراحان باید از کوتاه ‌ترین زمان ممکن برای توسعه مدل ‌های سه بعدی که ارتباط بین ویژگی ‌های ساختمانی را در شکل های متعدد نشان می ‌دهند استفاده کنند . آنها باید سریعا مدل های معماری محسوس را در سه بعدی بسازند تا روابط فضایی بین عناصر کلیدی را بهتر تجسم کنند .

معماران می توانند از طرح های پرینت سه بعدی استفاده کنند تا به سرعت نشان دهند که چگونه عناصر ساختمانی اصلی با هم کار می کنند ، مانند ویژگی های به هم پیوسته یا همپوشانی . آنها برای ایجاد نقشه های دقیق محل مورد نظر به چنین تجسمی نیاز دارند.

طراحان با انواع مختلفی از نمونه ها کار می کنند تا قرار گیری عناصر در داخل ساختمان ، مانند اتاق ها را بررسی و آزمایش کنند. پرینترهای سه بعدی رومیزی به معماران این امکان را می دهند که طرح های پیچیده را هر چند بار که لازم است بدون تمدید جدول زمانی پروژه تکرار کنند .

در مرکز لندن، Matt Architecture در طراحی خانه رز ایلونا شرکت کرد که نیاز به تعدادی مدل پیشنهادی داشت . این شرکت از پرینت سه بعدی برای صرفه جویی در زمان در حین طراحی و توسعه نمونه های اولیه معماری برای پروژه استفاده کرد .

این فناوری به معماران مستقر در لندن این امکان را می‌ دهد تا نوآور و خلاق باشند و گزینه‌ های مختلف طراحی را در خانه خود بررسی کنند. هنگام کار با عناصر تکراری ، یک قطعه را قبل از ریخته‌ گری به صورت قالب پرینت سه بعدی می ‌کردند و از آن برای قالب گیری های متعدد ستفاده می‌ کردند .

توسعه نمونه های اولیه چشم انداز با کیفیت بالا

پرینترهای سه بعدی پیشرفته می توانند نمونه های اولیه معماری با کیفیت بالا را برای شفاف سازی جزئیات فضا های زندگی و سرگرمی ، از جمله استخرها ، تولید کنند . این تجهیزات ممکن است از انواع مختلفی از مواد خام ، به عنوان مثال ، ABS ، رزین شفاف ، فلز و پلی آمید برای تحویل اشیاء پیچیده و رنگی استفاده کنند .

با فناوری پیشرفته ، معماران می توانند محصولات با وضوح بالا را برای انتقال دقیق تر عناصر ساختمانی تولید کنند. مدل های پرینت سه بعدی، بر خلاف مقواهای مدل سازی، مستحکم و با دوام هستند.

Kurt Kraisinger یک معمار آمریکایی است که از پرینتر های سه بعدی برای ایجاد طرح های معماری واقعی استفاده می کند. این مشاور کمک زیادی در زمینه املاک مسکونی ، مراکز خرید ، مراکز تفریحی و سایر کارهای عمرانی از این تکنولوژی گرفته است.

Kurt Kraisinger می‌ گوید که مدل‌ های پرینت ‌شده سه ‌بعدی دیدگاه ‌های مختلفی را ارائه می‌ کنند و به مشتریان و معماران کمک می‌ کنند تا ارتفاعات، ابعاد و روابط فضایی بین عناصر ساختمانی را تجسم و درک کنند .

 

صرفه جویی در هزینه های مدل سازی معماری

شرکت های معماری می توانند پرینتر های سه بعدی را برای استقرار در محل خریداری کنند . این تجهیزات به آنها کمک می کند تا بهره وری کلی را افزایش دهند و هزینه های تولید را کاهش دهند . با افزایش سرعت تولید نمونه‌ های اولیه، ماشین ‌ها به طراحان کمک می‌ کنند تا از هزینه‌ های سربار مرتبط با تاخیر پروژه جلوگیری کنند .

زمانی که شما از یک مدل فیزیکی با کیفیت در یک پروژه استفاده نمی کنید چه اتفاقی می افتد؟

با تیم Bercy Chen قبلاً آشنا شدید، این تیم مدل های فیزیکی استفاده نشده خود را دور نمی اندازد. در عوض ، آنها قطعات را برای استفاده بعدی حفظ می کنند. استفاده مجدد از طرح های فیزیکی خود در صورت لزوم به معنای اجتناب از هزینه های غیرضروری چاپ سه بعدی اشیاء است .

اگر مشتری درخواست تعدیل طراحی کند ، می ‌توانید به سرعت داده ‌های CAD سه ‌بعدی را ویرایش کنید، فایل دیجیتال را با همکاران به اشتراک بگذارید و نمونه فیزیکی را دوباره پرینت کنید . همچنین می ‌توانید چندین قطعه را سریع تر از یک فایل BIM پرینت کنید .

همکاری در پیش سازی بهتر

مدل های پرینت سه بعدی همیشه برای ارزیابی ، آزمایش و اعتبار سنجی توسط تیم های چند رشته ای درگیر در یک پروژه معماری یا ساخت و ساز در دسترس هستند . به عنوان مثال ، معماران ممکن است نیاز داشته باشند که طرح های فیزیکی خود را با سازندگان و برنامه ریزان به اشتراک بگذارند . طراحان می ‌توانند بدون سردرگمی با هم ارتباط برقرار کرده و با هم همکاری کنند ، زیرا مدل ‌های پرینت سه‌ بعدی به همه افراد درگیر اجازه می‌ دهد ایده‌ های ارائه‌ شده را به ‌طور دقیق بررسی کنند .

نمونه‌ای از آن ، Matt Architecture است که از طرح ‌های ساختمانی پرینت سه بعدی برای انتقال مفاهیم خود به برنامه ‌ریزان سایت استفاده می ‌کند . سازندگان عناصر ساختمانی ، مانند سازندگان فولاد ، به مدل ‌های معماری مراجعه می کنند تا درک عمیقی از مقاصد طراح را به دست بیاورند .

در معماری ، امکانات نامحدودی برای نوآوری با پرینت سه بعدی وجود دارد . این فناوری به شما امکان می‌ دهد مدل ‌های معماری فیزیکی دقیق و با جزئیات زیاد ایجاد کنید تا پیشنهادات خود را سریع ، واضح و مقرون ‌به ‌صرفه ‌تر انتقال دهید .

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *