پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و نیاز به قطعات و سیستم های مکانیکی به روز باعث شده صنعتگران، طراحان و تولید کنندگان به دنبال روش های سریع، کم هزینه، با کیفیت و مطمعن برای تولید محصولات و دستگاه های خود باشند. از طرف دیگر محدودیت هایی که در واردات و تهیه ی قطعات مورد نیاز در صنایع مختلف وجود دارد، باعث شده روش­های جایگزین به منظور کاهش اتلاف زمان و هزینه ابداع شده و مورد استفاده قرار بگیرد.

در بسیاری از موارد ممکن است تنها یک یا چند قطعه از یک سیستم دچار آسیب شده و یا از کار بیافتد. در این مواقع استفاده از روش های ساخت و تولید مرسوم مانند جوشکاری، تراشکاری، ریخته گری، تزریق پلاستیک و غیره بسیار پر هزینه و زمان بر خواهد بود. در چنین شرایطی می توان با تکیه بر ویژگی های منحصر بفرد تکنولوژی هایی مانند پرینت سه بعدی بسیاری از محدودیت های تولید، تعمیر و یا ارتقاء قطعات را از میان برداشت. این تکنولوژی با تنوع مواد اولیه و کیفیت های سطحی مختلف می تواند نیازمندی های بسیاری در حوزه ساخت، اصلاح و تعمیر قطعات صنعتی را مرتفع بسازد.

بر خلاف باور بسیاری از صنعتگران، فرآیند پرینت سه بعدی تنها یک روش برای تولید نمونه اولیه نبوده و می توان با کنترل مواد اولیه، پارامترهای فرآیند و انتخاب مواد ودستگاه مناسب به قطعات کاربردی دست پیدا کرد. در این صورت تفاوت چندانی بین قطعات تزریق پلاستیک و پرینت سه بعدی نخواهد بود. علاوه بر این، مدل های مورد استفاده در دندانسازی و طلا سازی به راحتی با پرینت سه بعدی تولید شده و مستقیما قابل استفاده خواهند بود.

گروه مهندسی معکوس متیس با تکیه بر تجربه و مهارت مجموعه مهندسین و طراحان سه بعدی خود در زمینه طراحی، ساخت و مهندسی معکوس قطعات و سیستم های مکانیکی، فرآیندی نوین برای دست یابی سریع تر و ارزان تر به محصولات متنوعی همچون باکس دستگاه های الکترونیکی، قطعات تخریب شده، طراحی محصولات قابل پرینت و بهینه سازی آن ها ارائه می دهد. طراحان گروه متیس همچنین آماده ی ارائه خدمات در زمینه طراحی و ساخت سفارشی طلا با بهره گیری از نرم افزارهای تخصصی و تکنولوژی های چاپ سه بعدی هستند.